Molfix’le Mutuluk Dansı – Mutlu Bebekler Mutlu Yarınlar 09 Aralık 2015 – Kategori: Etkinikler, Haberler – Etiketler:

“Bir toplumun geleceği saglikli ve mutlu cocuklarin varligi ile sağlanabilir.” Molfix.

“Babywearing” ebeveynlerle çocuklar arasında içtenlikli bir ilişkiyi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda bebeklerin vücutsal, entelektüel ve sosyal gelişiminin en önemli faktörlerinden biri olarak görülür

Molfix in mutluluğun Altin kurallarinda dedigi gibi Anne Kokusu bebegimizin doğumundan itibaren bebeğin en temel ihtiyaçlarıni tatmin eder ve onun memnun olmasını sağlar. Vücutta tasinan bebekler annenin nefes alıp verme ritmleri, kalp atışı ve hareketleriyle uyumlu hale gelirler. Bu simulasyon bebeğin vücutsal reflekslerinin kontrolüne yardımcı olur ve ekstradan bir güven hissi sağlar.

Giyilen Bebekler Mutlu Rüyalar’a geçişi daha sorunsuz yasamaktalar, yapilan bir arastirmaya göre vücutta tasinan bebekler daha az ağlar, daha az çığlık atar.

Sevgi ile yapilan en doğal bakim bebegimizi giymektir. Yakınlık ve korunma sağlıklı bir gelişimin temelinde yatar. Taşınan çocuk daha en baştan itibaren yetişkinlerle göz hizasından, onlarla eşdeğer bir noktadan gündelik hayata dahil olur. Yakinliktan dolayi daha cok konuşulan okşanan bebekler ise Sevgi dolu mutlu Anlari cogaltirlar. Bebek heryere Ebeveynle gider ve Dünyayi onlarla keşfeder.

Bu Mutlu An lar i yakalamanin en güzel yollarindan biri de bebeğinizi giyip onunla dans etmektir. Eglenceli Oyunlar ve Muzikle bebeğinizin iki beyin yarim kuresi ayni anda uyarilir ve ritm duygusu pekisir. hareket halinde olan bedeninizle bebeginizin motorik gelisimene sagladiginiz katkinin yani sira; Bebeğinizi yatıştırma sansina sizde muzikle desarj olurken kavusursunuz.Hayatiniza renk katar,bebeginizle eglenceli oyunlarla baginizi derinlestirirsiniz.

İyi hissetmek, sosyalleşmek ve bebeklerimizden ayrılmadan Mutlulugun Altin kurallarindan olan; “mutlu anlari” çoğaltmak icin Mutluluk Dansina bekliyoruz.

IBS Bebek ve Cocuk fuari Molfix le  Mutluluk Dansı.

Cuma günü: 13:00-13:30, 15:30-16:00, Cumartesi 12:30-13:00, 15:30-16:00, Pazar 12:30-13:00, 15:30-16:00 saatleri arasında Molfix standinda yer alacaktir.

Gelsenize 🙂