Sepet 0

Genel Satınalma Şartları

1. Geçerlilik Alanı
FİVE EAST ORGANİK ÜRÜNLERİ VE MULTİMEDYA LTD. ŞTİ.’nin tüketiciye sunulan tüm gönderimleri ve hizmetleri için bu genel satınalma sözleşme şartları geçerlidir (GSSŞ). Tüketici, ticari veya bağımsız mesleki iş tanımına dahil edilemeyecek bir amaçla, yasal bir alışveriş yapan her doğal kişidir.

2. Sözleşme Tarafları, Müşteri Hizmetleri
Satınalma sözleşmesi, Ceren Bebek tarafından temsil edilen FİVE EAST ORGANİK ÜRÜNLERİ VE MULTİMEDYA LTD. ŞTİ. ile gerçekleşmektedir. Bize, her türlü soru, şikayet ve bildirim için hafta içi 11 – 14 arası 0216 330 34 76 no.lu telefondan veya info@missbebek.com adresinden e-postayla ulaşabilirsiniz.

3. Satış Sözleşme
Çevrimiçi mağazımızdaki ürünlerin görünüşleri, yasal olarak bağlayıcı bir teklif oluşturmamaktadır; yalnızca bağlayıcı olmayan çevrimiçi bir katalog niteliğindedir. Sipariş butonunun tıklanmasıyla, alışveriş sepetinde bulunan ürünler için bağlayıcı olan bir sipariş işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Sipariş girişinin onayı, gönder butonuna bastığınızdan hemen sonra, siparişiniz kabul edildikten sonra otomatik bir e-postayla size ulaştırılır. Bu e-postayla, satınalma sözleşmesi gerçekleştirilmiş olur.

4. Fiyatlar ve Kargo Ücretleri
Ürün sayfalarında belirtilen fiyatlara yasaların belirlediği katma değer vergisi ve diğer ilaveler dahildir. Tüm fiyatlar, tarafımızdan sürekli olarak güncellenmektedir.

Belirtilen fiyatlara ek olarak, Türkiye içine yapılan teslimat başına, hazırlama, ambalajlama ve kargo için toplam 12 TL’lik bir fiyat belirledik. 150,00 TL’nin üzerindeki sipariş tutarları için kargo ücretsizdir.

5. Teslimat
Şu anda yalnızca Türkiye içine teslimat yapıyoruz. Teslimat, stoklarımızla sınırlıdır. Teslimat tarihleri e-postayla doğrulanır. Teslim edilemeyen ve yanlış zamanlanan teslimatlardan sorumlu değiliz.

6. Kendiniz Gelip Aldığınızda
Sipariş verdiğiniz ve stoklarımızda bulunan ürünü, mesai saatleri içinde (Hafta ici, saat 11:00-14:00) show room’umuzdan tabii ki gelip alabilirsiniz. Önemli: Ürünü alabilmek için, sipariş numarasını ve geçerli bir kimlik belgesine ihtiyacınız olacak. Diğer ödeme seçeneklerinden birini istediğiniz takdirde, sipariş verirken, istediğiniz ödeme şeklini çevrimiçi mağazamızda seçmenizi rica ediyoruz.

7. Ödeme

 • Havale
  Teslimatlar genellikle havale karşılığında gerçekleştirilir. Lütfen gerekli tutarı hesabımıza yatırınız. Hesap bilgilerimizi, sipariş onayıyla birlikte e-posta şeklinde alacaksınız. Ödeme gerçekleştikten sonra teslimat yapılır.
 • Paypal
  Fatura tutarını, çevrimiçi sağlayıcı PayPal üzerinden ödersiniz. Ödemeyi eksiksiz olarak tamamlayamayacak olursanız, siparişinizi gönderilmiş olarak kabul edemeyiz ve ürün teslimatını da yürürlüğe koymayız.
 • Doğrudan Tahsilat veya Zimmet Kaydı
  Fatura tutarının hesabınızdan çekilmesi, siparişin tamamlanmasından en geç 3 gün içinde gerçekleşir.
 • 8. Mülkiyet Sınırlaması
  Değeri tam olarak ödenene kadar, ürünler bizim mülkiyetimizdedir.

  9. Taşımada Oluşan Hasar
  Ürünler, aşikar taşıma hasarlarıyla teslim edilirse, bunu mümkünse anında bir şikayet raporuyla kargo şirketine bildirin ve hiç vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin. Bunu yaparak bize, kargo hizmetlerine ve taşıma sigortası karşısında, beklentilerimizi netleştirmemize de yardımcı olmuş olursunuz.

  Fesih Gerçekleştiği Takdirde

  Fesih gerçekleştiği takdirde, iki tarafın da aldığı hizmetler geri verilmeli ve elde edilmiş yararlar varsa (Ör. faiz), bunlar da sunulmalıdır. Aldığınız hizmeti ve yararları (Ör. kullanım sonucu avantajlar) bize geri veremez veya kısmen geri verirseniz veya kötüleşmiş durumda iade ederseniz, değerini karşılamak zorunda kalırsınız. Üründen elde edilmiş avantajdan dolayı ve özelliklerini, kullanımını test etmenin ötesine giden, yalnızca ürünün kullanımıyla ilgili bir nedenden ötürü ürünün zaar gördüğü anlaşılırsa değerini karşılamak zorunda kalırsınız. “Özelliklerin ve Fonksiyon Şeklinin Test Edilmesi” başlığı altında, ilgili ürünün, mağazada olduğu gibi test edilmesi ve denenmesi anlaşılmaktadır.

  Her durumda, iade masrafların, gerekli bedeli bizzat kendiniz karşılarsınız. Ancak sağlayıcı, gerekli gördüğü takdirde, iade masraflarının ödetilmesi kuralını uygulatmaktan vazgeçebilir. Sağlayıcı, iade masraflarının karşılanması hakkından vazgeçerse, bunu size yolladığı sipariş onayında yazılı olarak belirtir. Varolan ödeme yükümlülükleri 30 gün içerisinde yerine getirilmeli. Sizin için mühlet, ürünü veya cayma bildiriminizi gönderdiğiniz gün başlar. Bizim için mühlet, ürün veya cayma bildiriminiz elimize ulaşınca başlar.

  Uyarılar:

  a) İade ettiğiniz ürünleri orijinal ambalaj ve kullanım yönergeleri olmadan gönderirseniz, değerini karşılamanız gerekebilir. Bu yüzden lütfen, cayma hakkını kullanmamaya karar verene kadar orijinal ambalajı ve kullanım yönergelerini saklayın.

  b) Müşteri spesifikasyonlarına göre özel tasarlanmış veya özellikle müşterinin özel ihtiyaçlarına göre üzerinde modifikasyon yapılmış veya özellikleri nedeniyle iade edilemeyecek ürünlerde herhangi bir cayma hakkı bulunmamaktadır.

  11. Diğer
  Basım hataları, için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Ürün fotoğraflarıyla ürün arasında olabilecek herhangi bir renk ve şekil farkı, salt teknik nedenlerden ötürü varolabilir. Tüm teknik açıklamalar ve tarifler haber verilmeksizin değiştirilebilir. Türkiye yasaları geçerlidir. BM satın alma hukuku kapsama dışındadır.

  12. Sözleşme Metni
  Sözleşme metni, şirket içi sistemlerimizde kayıtlıdır. Bu sayfadan, genel ticaret koşullarına istediğiniz zaman bakabilirsiniz. Sipariş verileri ve GTK (Genel Ticaret Koşulları) size e-posta yoluyla ulaştırılacaktır.

  Güncelleme: Şubat 2014